Terug

Deel deze pagina:

1-1 tegen Twente thuis

Door Daan Schiphorst 14 reacties

Gisteren speelde FC Groningen met 1-1 gelijk in eigen huis tegen FC Twente. vooraf aan de wedstrijd zouden veel mensen getekend hebben voor dit resulaat maar kijkend naar de hele wedstrijd toch misschien een beetje teleurstellend?

Net als in de uitwedstrijd in de beker bij Sparta speelde FC Groningen in de eerste helft weer enorm veel kansen bij elkaar tegen FC Twente. Maar net als in die wedstrijd wist groningen ze niet af te maken. 
In de 8ste minuut van de wedstrijd heeft Van der Werff de eerste kans voor FC Groningen. van buiten de 16 speelt hij zichzelf vrij door een speler van Twente uit te kappen maar het schot zijlt daarna over de goal van Unnerstall. Al rap na deze kans zet Peersman Rente 1 op 1 met de keeper van twente, helaas komt de defensie van Twente nog terug en wordt het schot geblokt. Van der Werff krijgt nog een kans met de rebound maar schiet deze ongelukkig tegen van Bergen aan waardoor de stand nog steeds op 0-0 blijft. In de 15e minuut is de volgende kans voor FC Groningen daar, van Bergen komt naar buiten en geeft een voorzet de 16 in. De bal wordt eerst nog aangeraakt door een verdediger van Twente maar de bal blijft liggen voor de voeten van Taha helaas schiet hij deze bal revht op de doelman van Twente af die gemakkelijk kan redden. weer 5 minuten later is de volgende grote kans alweer daar. Peersman onderschept een zwakke pass van zerrouki, hierna loopt hij zelf door speelt een een tweetje met van Bergen en zet daarmee zichzelf 1 op 1 met doelman Unnerstall maar ook deze bal wordt gepakt. in de 24e minuut is daar alweer een kans voor de FC, Vaessen komt zijn doel uit en speelt de bal naar Peersman die speelt hem door naar Schreuders die goed zijn lichaam gebruikt naar binnen kapt en op doel schiet. Ook deze poging wordt gered door de Twente doelman en de rebound van Van der Werff gaat ruim langs de goal. In de 31e minuut krijgt Groningen de volgende kans vanuit een corner. De bal wordt doorgekopt door Janse en Van der Werff kopt de bal net over de goal. Na een eerste helft met veel kansen gaat Groningen de rust in met een 0-0 tussenstand, maar dat had ook een grote voorsprong kunnen zijn.

Na een enorm sterke helft gaat het na 2 minuten in de tweede helft helaas al mis. Orjasaeter geeft een strakke voorzet en Hlynsson kan de bal binnenlopen, daarmee gaat het eerste schot op doel van FC Twente er gelijk in. In minuut 53 speelt Resinkt de bal naar Rente die opkomt de bal voorgeeft naar van Bergen die op de bal af gaat en op het moment dat van Bergen bij de bal komt zet Propper een sliding in en maakt de overtreding op van Bergen. Hierdoor legt Kooij de bal op de stip. resink gaat achter de bal staan en waar Unnerstall de linker kant op duikt schiet resink de bal overtuigend in de rechter bovenhoek van de goal en komt Groningen weer op een gelijke stand. De eerst volgende grote kans in de wedstrijd komt dan pas in de 67e minuut. Uit een vrije trap geeft FC Twente middenvelder Zerrouki de bal voor en kan Propper deze bal nog net koppen Maar Vaessen pakt deze bal en heeft deze iets later klem. In de 84e minuut heeft FC Twente weer een kans. Buitenspeler Pjaca krijgt de bal kapt vervolgens naar binnen, gaat 2 Groningen spelers voorbij en schiet e bal op doel. Vaessen zit er nog net aan de bal waardoor hij uitendelijk de lat raakt en de Groningen doelman heel knap een goal voorkomt. In de 90e minuut is de laatste kans van de wedstrijd voor FC Groningen. de Jonge komt op vanaf rechtst geeft de bal voor aan Seuntjens maar hij raakt de bal niet volledig waardoor hij op een Twente speler af gaat en eindigt de wedstrijd in een 1-1 gelijkspel.

Reacties:
Boerentrien03-11-2025 om 17:02

Ondanks het gelijke spel overheerst bij mij nog steeds de trots, dat onze FCG in staat is om zo'n prachtige wedstrijd op de mat te leggen. Natuutlijk hadden we de overwinning verdiend, maar ook achtervolgende ploegen hebben punten verspeeld. We staan nog steeds op een ongekende prachtige 5e plaats en nu 3 punten los van de eerste twee achtervolgers. 

Hoekie03-11-2025 om 17:43

Allereerst waardering voor het zeer gedetailleerde wedstrijdverslag van Daan Schiphorst. Met Boerentrien eens dat het heel bijzonder is wat de FCG voetballend laat zien. In alle sport tv programma's wordt lovend gesproken over het totaalvoetbal dat Groningen laat zien. Anco Janssen, Perez, Pierre van Hooijdonk, Mario Been, Jantje van Dijk en noem ze maar op, vinden het drukzetten en het teamspel een voorbeeld voor andere clubs. 

Je kunt natuurlijk als een zuurpruim (op dit forum zijn dat er nog al wat die van achter hun laptop!) steeds blijven hameren wat er allemaal nog steeds niet goed gaat, maar daar doe je dit elftal geweldig mee te kort. De toeschouwers waardeerden het teleurstellende resultaat gelukkig wel met een warm applaus. 

 

HermanBadkuip03-11-2025 om 20:27

Uiteraard zijn wij allemaal apetrots op de prestaties van ons FC Groningen! De spelers van Lukkien spelen dit seizoen zowel uit als thuis vanuit een goed spelconcept. Aanvallend voetballen, hoog druk zetten, met veel intensiteit op de helft van de tegenstander. Er zijn niet veel teams in de eredivisie met dezelfde instelling als FCG! Laten we hopen, dat onze youngsters dit spel het hele seizoen volhouden, dan gaan ze nog veel punten scoren en natuurlijk ook weleens puntjes laten liggen omdat het even niet meezit....Maar dat is inherent aan een jong team, dat altijd speelt om te winnen!

Hoekie03-11-2025 om 23:54

De eerste prioriteit van Mo Allach is dat de contracten van Lukkien en een aantal sterkhouders worden opengebroken en verlengd zodat ze in de winterstop niet voor een appel en een ei de deur uitgaan. Volgens mij is er nog wat geld over voor een nieuwe speler maar dat kun je ook gebruiken voor een langduriger verblijf van deze talentvolle groep.

Stadjer8104-11-2025 om 08:06

De ploeg is momenteel wel in staat om clubs als Twente en Utrecht, vorig seizoen nog de best of the rest, van de mat te spelen. Sparta wint 2x, maar werd ook een helft overklast. Dat zit er gewoon tussen, PSV verliest thuis van Telstar, Heracles wint met 8-2 van PEC. Ik zet al jaren geen Unibet meer in hier.

Maar voetballend en qua resultaten is FC Groningen momenteel subtop. Je speelt pas 2e jaar ED weer. Het is ongekend hoe de ploeg meedoet, maar ook bij vlagen voetbalt op het hoogste niveau. Ze hebben bijna de hele top 9 al gehad, de nederlagen kwamen van de huidige top 3 en dus Sparta.

King Poffel04-11-2025 om 08:43

Durf eigenlijk wel te stellen dat er op dit moment het beste en meest aantrekkelijke voetbal in meer dan 15 jaar wordt gespeeld.

Boerentrien04-11-2025 om 10:37

Dat waren ook de reacties rondom ons op de tribune. Vol ongeloof over het prachtigs wat ons werd voorgeschoteld. Het elkaar vinden, de passeeracties, de inzet en het plezier. Echt een team wat voor elkaar door het vuur gaat en elkaar versterkt.  En het grote verschil met het voetbal van een paar jaar geleden. Het is ook geen wonder, dat de hardnekkigste negatievelingen van dit platform verdwenen zijn. Er is niets meer te klagen. 

FCG_far away_104-11-2025 om 10:37

Ik was persoonlijk zeer kritisch toen Dick Lukkien aangesteld was, omdat de resultaten in het begin zeer tegenvielen.

Intussen heeft Dick laten zien wel degelijk een voetbalvisie te hebben die hij over kan brengen bij deze groep, waarbij de jeugdigheid van de groep zeker zal helpen.

Ondanks het gemis van overwinningen die wel verdiend zijn, kijk ik tegenwoordig weer met veel plezier naar onze FC. Ook in de uitwedstrijden, waarin het altijd billenknijpen en soms niet aan te gluren was.

Wat en verschil met afgelopen eredivisiejaren voor de degradatie.

Ga vooral zo door!

Hoekie04-11-2025 om 15:10

Leuk dat er nu veel positieve reacties zijn. Vreemd dat het stadion niet uitverkocht was. Deze groep verdient elke thuiswedstrijd een uitverkocht stadion. 

HermanBadkuip05-11-2025 om 12:54

Denk dat ze wel iets aan de prijzen van de tickets moeten doen, niet iedereen kan zomaar 40 euro ophoesten voor een kaartje, laat staan meerdere kaarten....

Marco05-11-2025 om 15:09

Eigen talenten zijn op Valente na, nog een extra seizoen gebleven. Ook omdat er geen concrete belangstelling voor ze was. Dat is een trendbreuk met verleden: Robben, Nijland, zivkovic en Reis etc. vertrokken heel snel. Nu spelen de eigen talenten 3 of 4 jaar in de basis met dezelfde trainer.

Het voetbal is leuk om te zien.

In het verleden was er ook meer prestatiedruk om de play-offs te halen van het publiek. Van der Looij timmerde het helemaal dicht, maar won wel de play-offs in 2014 en de beker in 2015. Dit waren, ondanks het negatieve voetbal, mooie tijden voor de supporters om Europese wedstrijden te kunnen bezoeken en een bekerfinale in de kuip mee te maken. Buijs speelde ook defensief, wel met aanvallende backs en haalde zo de play-offs. 

Ook dit seizoen zal de roep om de play-offs halen luider worden. Iedereen wil nog wel een keer naar Florance met Fc Groningen. 

val06-11-2025 om 11:04

Het gaat niet alleen sportief goed met FCG. Ook de jaarcijfers 24-25 geven een gezonde ontwikkeling aan. Nog altijd zijn de transferresultaten hoger dan de verliezen uit de bedrijfsvoering. In de begroting 25-26 wordt uitgegaan van een negatief operationeel resultaat van 2,75 miljoen dat gedekt wordt door een positief transferresultaat met hetzelfde bedrag. De transfer van Valente levert alleen al een resultaat op 6 miljoen (10% gaat naar de speler en zijn agent)exclusief bonussen. Dit kan uit de toelichting bij de jaarcijfers worden herleid. Van Mosselveld heeft eerder aangegeven wel transparant te zijn maar te niet willen zeggen wat Valente heeft opgeleverd voor de club. Nu dit bekend is valt een mogelijke vergelijking te maken tussen een transfer van een eigen opgeleide speler en een transfer van een gekochte speler. Stel dat Resink aan het eind van het seizoen ook voor 6,75 miljoen wordt verkocht dan blijft hiervan ongeveer 4,75 miljoen over. Een behoorlijk verschil met Valente. De overblijvende bedragen zijn wel voor belasting. Het is dus belangrijk te blijven investeren in de jeugdopleiding.

Stadjer8106-11-2025 om 13:01

Er zijn diverse factoren. Bijvoorbeeld een soort van gouden lichting die tegelijk doorbreken en elkaar beter maken. Dat maakt het sowieso al leuker omdat de spelers homegrown zijn en geen broodvoetballers.

Verder lijkt de scouting wat meer gericht op oppertunisme en niet meer zo specifiek op data. Het zijn geen 13 in een dozijn spelers maar jongens met een randje zoals Vaessen, Taha, Zawada, Seuntjens en voetballers zoals Resink. Aan de bal kunnen ze wat in kleinere ruimten en ze durven op goal te schieten.

De ED zelf is ook genivelleerd natuurlijk. Ook een KKD nummer 8 als NAC handhaaft zich relatief snel. Telstar doet momenteel ook nog gewoon mee. Net als vorig seizoen kunnen er waarschijnlijk weer 8 ploegen degraderen. Je hebt een beetje fortuin op de transfermarkt of een goede eigen lichting en je speelt subtop hier. Groningen heeft op beide fronten goede zaken gedaan, aangevuld met huurlingen die goed bevallen. En ze zijn momenteel de beste ploeg op de top 4 na. 

 

 

 

 

 

 

 

Boerentrien07-11-2025 om 10:34

De aanklager gaat in beroep tegen het seponeren van de rode kaart van Vaessen. Is dat wel eens eerder voorgekomen? Ik kan me dat niet herinneren. Het zal toch niet te maken hebben, dat men in het westen van het land met lede ogen kijkt naar de stand van onze FCG op de ranglijst, komt dan heel voorzichtig bij mij op.

HermanBadkuip07-11-2025 om 12:06

Dat zal toch niet Boerentrien, als de KNVB gaat meten met twee maten, komen wij met zijn allen in opstand hoor! Gelukkig keept Etienne Vaessen zondagmiddag nog wel in de Goffert tegen NEC, op voorhand een schitterend duel met twee aanvallend ingestelde teams!

Boerentrien07-11-2025 om 13:00

Er zijn geen overzichten beschikbaar van geseponeerde rode en gele kaarten, uitgesplitst per club. Van wat ik mij herinner werden kaarten van FCG redelijk vaak geseponeerd. Dat ligt toch niet alleen aan onze goede huisjurist. Maar dan was het kwaad al geschied. En het gebeurt inderdaad vrijwel nooit, dat een aanklager in beroep gaat. Ik zou wel willen weten, hoe vaak eigenlijk. Vaessen pakt echt punten voor ons, dus ik zie hem niet graag alsnog geschorst.

U moet eerst inloggen of registreren om een reactie te plaatsen!