Berg een klasbak, FC Groningen overtuigend 4-0 tegen Utrecht
Met overtuiging zette FC Groningen FC Utrecht aan de kant en won deze wedstrijd dan ook verdiend met 4-0. Berg 2x Lovre en Matavz waren de doelpuntmakers. Vooral de 3-0was eenbeauty van Marcus Berg.
De vorm is er weer, de overtuiging is er weer en heel weinig blessures. Ron Jans zei na afloop terecht, FC Groningen speelt weer in de vorm van het begin van het seizoen. Nadat in de 4e minuut Stenman nog moest redden op een inzet van Van der Gun was het toch hoofdzakelijk FC Groningen die verreweg het beste van het spel had. FC Utrecht had weliswaar wat meer balbezit maar in de 9e minuut was het toch raak voor FC Groningen. Granqvist speelde zich schitterendachterzijn eigen standbeenvrij en bediende Berg op maat. Diescoorde koeltjes de eerste goal van de middag 1-0. Vanaf dat moment controleerde FC Groningen direct de wedstrijd. Garcia kreeg een kans maar raakte de bal maar half en even later was het Sepp de Roover die vol uit kon halen. Ook hij miste omdat hij de bal niet goed raakte. Toch was het in de 30e minuut wel raak. De Roover gaf een mooie pas op Berg die vrij weg kon lopen maar stuitte op doelman De Ruiter. De meeopgekomen Lovre zag zijn kans schoon en schoot de terugkomende bal hard in de bovenhoek 2-0. Even later was het Garcia die alleen op doelman de Ruiter van FC Utrecht afging maar hij verloor het overzicht en liep zich vast.
De tweede helft begon scherp van FC Groningen. Vanaf de aftrap werd Berg bediend die een kopduel won en vervolgens via Lovre middels een steekpas opnieuw werd bediend. Berg stifte de bal vanaf rand strafschop gebied ala Dennis Bergkamp over doelman De Ruiter heen. Eendoelpunt waar de klasse vanaf afdroop 3-0. De wedstrijd was in feite gespeeld. Utrecht was op. De wil en de kwaliteit ontbrak. FC Groningen probeerde er nog wel een wedstrijd van te maken voor het publiek die zich kostelijk vermaakte. Lovre schoot vanaf links nog een keer over, en Van der Gun raakte nog een keer de lat voor FC Utrecht. Matavz kwam intussen Garcia vervangen die geblesseerd van het veld ging. En hij liet direct van zich spreken. Een afvallende bal knalde hij droog en hard in de benedenhoek 4-0 Diezelfde Matvz werd even later in het strafschopgebied onderuit gehaald, maar Berg miste dit keer wel de strafschop.
FC Groningen speelde de wedstrijd uit. Een degelijke wedstrijd dat veel zelfvertrouwen heeft gegeven naar de uitwedstrijd tegen NAC. Nogtwee keer vlammen, nog twee keer alle supporters erachter en Europees voetbal is behaald. Donderdag 28 mei met een uitwedstrijd in Breda, en zondag 31 mei de return in de Euroborg.
FC Groningen: Luciano; De Roover, Granqvist, Svejdik, Stenman; Van de Laak, Holla, Lovre (70. Matthijs), Levchenko (75. Meerdink); Berg, Garcia (61. Matavz). FC Utrecht: De Ruiter, Cornelisse, Shew-Atjon, Wormgoor, Nesu; Silberbauer (57. Danso), Van Dijk, Caluwé 71. Maguire); George, Loval, Van der Gun. Scheidsrechter: Kuipers Toeschouwers: 20.696 Gele kaart: Van der Laak, Wormgoor, Van der Gun. |
![]() |
|
![]() |