Terug

Deel deze pagina:

Groningen Fanatics laten zich komend seizoen weer horen

Door 1 reactie

Maandag was er tussen al het Oranjenieuws door, een mooi bericht te lezen op de site van de Groningen Fanatics. De GF keert terug! In de loop van het afgelopen seizoen stopten de groep met het actief ondersteunen van de FC, door onvrede over het supportersbeleid. Dankzij vele gesprekken met de club en het aanstellen van intermediair Paul Zweverink zijn de Fanatics nu tevreden over de inzet van FC Groningen voor haar supporters en keren ze bij aanvang van het nieuwe seizoen weer terug.


Maanden lang was de Euroborg stil, sfeerloos en ‘Groene Hel’-af. Sinds het moment dat de Groningen Fanatics zich eind 2009 terugtrokken was er toch een stuk minder aan tijdens thuiswedstrijden. Voor menig FC -supporter is dit dan ook erg mooi nieuws. Je merkte afgelopen seizoen dat er genoeg mensen waren die hun longen uit het lijf wilden schreeuwen, maar dat er geen of niet genoeg initiatief werd genomen. Initiatief dat de Groningen Fanatics wel altijd namen. Ook werd de trommel gemist en natuurlijk het overige sfeermateriaal.

Dit komt na de zomerstop gelukkig weer terug! Niet helemaal zoals vroeger, maar toch. Lees het onderstaande bericht van de Fantics maar:

Terugkeer Groningen Fanatics (14-06-2010)
“Onlangs hebben we zowel als groep onderling overlegd als een gesprek gehad met FC Groningen en Paul Zweverink. In dit gesprek hebben we aangegeven komend seizoen als groep terug te willen keren in het stadion. Met een terugkeer bedoelen we het weer actief ondersteunen van de club door middel van gezang met ondersteuning van een trommel en op visueel gebied door het gebruik van vlaggen, banners en doeken. “

“Het verschil met vorige seizoenen is dat we het tifomateriaal alleen op ons eigen tribunedeel zullen gebruiken, dus niet meer voor massale sfeeracties op de hele Noordtribune of door het hele stadion. We willen terug naar de basis dat we sfeeracties en tifomateriaal gebruiken vanuit onze beleving. Dus zonder te moeten voldoen aan bepaalde wensen en verwachtingen van andere supporters, maar ook zonder dat we andere supporters onze beleving opdringen. We hopen dat supporters die onze manier van beleving aanhangen, zich bij ons aan zullen sluiten op vak G. We zullen niet meer door het hele stadion collecteren, maar onze inkomsten halen uit donateurs en collectes op ons eigen tribunedeel. “

“De voornaamste reden van de terugkeer is dat we vinden dat er het afgelopen jaar een aantal zaken positief veranderd is op het gebied van supportersbeleid:
- De aanstelling van Paul Zweverink als intermediair
- De versoepeling van de fantourvoorwaarden waarop FC Groningen direct zelf invloed heeft, wat vanaf volgend seizoen in zal gaan
- De communicatie naar supporters toe over het hoe en waarom van genomen beslissingen wat betreft supporterszaken (bijv. regelingen uitwedstrijden) “

“Daarnaast loopt er nog een aantal zaken waarover we binnenkort een nieuw gesprek met FC Groningen zullen hebben:
- de voortrekkersrol die de club de laatste maanden heeft genomen op het gebied van het verbeteren van vervoersregelingen rondom uitwedstrijden
- het verbeteren van de clubwebsite, met name op het gebied van supportersnieuws
- opheffing/verandering pasfotoregistratie “

“Deze ontwikkelingen zijn de voornaamste reden waarom we vanaf komend seizoen weer verder gaan met dat wat we het liefste doen: de club ondersteunen. GF is echter ook een groep met een eigen visie en idealen. We zullen daarom ook de activiteit van het laatste half jaar op dezelfde manier voortzetten: het kritisch blijven volgen van het supportersbeleid. Na het volgende gesprek met de club verwachten we weer nieuws hierover te hebben.”

Bron: Groningen Fanatics

Reacties:
fcg4evah15-06-2010 om 10:41

Gelukkig! Nu nog een dergelijke groep aan de overkant, en de sfeer is compleet! (of iig mensen die fanatiek meedoen)

U moet eerst inloggen of registreren om een reactie te plaatsen!